مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد

پس از مدت ها سکوت و پاسخ های نصفه و نیمه، «جو بلفیوره» (Joe Belfiore) مدیر بخش ویندوز مایکروسافت لب به سخن گشود و برنامه های کنونی و آتی این کمپانی را در بخش ویندوز ۱۰ موبایل فاش ساخت.

بسیاری از کارشناسان می گفتند ویندوز ۱۰ موبایل نفس های آخرش را می کشد و بلفیوره امروز به صراحت اعلام کرد در این پلتفرم دیگر به دنبال ویژگی یا سخت افزار جدیدی نباشید، بلکه فقط پَچ های اصلاحی و آپدیت های امنیتی را دریافت خواهید نمود.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد

وقتی از او پرسیدند که آیا زمان ترک پلتفرم ویندوز موبایل فرا رسیده یا خیر، او پاسخ مثبت اش را لابلای کلمات پنهان کرد. البته می دانید که حتی بیل گیتس هم این روزها از موبایل اندرویدی استفاده می کند و تعجبی ندارد که دیگران هم در همین مسیر گام بردارند.

اگر به دنبال دلیلی برای این تصمیم مایکروسافت هستید، بلفیوره تقصیر را به گردن خلاء عظیم در بخش اپلیکیشن ها و بی توجهی توسعه دهندگان برای پر کردن این شکاف می اندازد. او می گوید مایکروسافت حتی حاضر است به سازندگان اپلیکیشن پول بدهد تا محصولاتشان را به این پلتفرم بیاورند، اما آنها تعداد کم کاربران پلتفرم ویندوز موبایل را بهانه می کنند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد

بلفیوره در آخرین توییت خود اظهار داشت اکثر کاربران ویندوز، آفیس و اکس باکس از پلتفرم های اندروید و iOS استفاده می کنند و این شیوه بین-پلتفرمی مورد قبول آنهاست.

ظاهراً پس از چند سال تلاش بی نتیجه، مایکروسافت سپر انداخته و شکست را قبول کرده است. نشان به آن نشان که ردموندی ها یکی پس از دیگری محصولاتشان را برای پلتفرم های اندروید و iOS عرضه می کنند.

با تمام این تفاسیر، برخی شایعات نشان می دهند که مایکروسافت روی پروژه ای به نام اندرومدا (Andromeda) کار می کند اما مشخص نیست مسیر حرکت بخش موبایل این شرکت به کدام سمت و سو است.

The post مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد appeared first on دیجیاتو.

مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد

نوشته مدیر ارشد مایکروسافت، پایان کار پلتفرم ویندوز موبایل را اعلام کرد اولین بار در سئو تبریز پدیدار شد.