نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شد

در روزهای گذشته کمیته مبارزه با فساد عربستان سعودی دستور بازداشت شماری از مقامات بلندپایه و شاهزادگان این کشور را به اتهام فساد مالی صادر کرده که در میان آنها نام یکی از سرمایه گذاران بزرگ حوزه تکنولوژی نیز به چشم می خورد.

این فرد که «الولید بن طلال» نام دارد در بسیاری از کمپانی های بزرگ حوزه فناوری از قبیل اپل، توییتر، فاکس و لیفت سرمایه گذاری کرده است.gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شدگرچه وی سهام خود در اپل را در سال ۲۰۱۱ به فروش رساند اما سهام ۳۴٫۹ درصدی این شاهزاده سعودی در توییتر وی را به دومین سهامدار عمده این شرکت پس از موسس آن «او ویلیامز» تبدیل کرده است.

علاوه بر این بن طلال یکی از بزرگترین سهامداران شبکه های ماهواره ای «ام بی سی» و «العربیه» نیز محسوب می شود.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شد

بن طلال سابقه سرمایه گذاری در شرکت های دونالد ترامپ را هم دارد

گفتنی است دستگیری این افراد با نفوذ و ثروتمند ساعاتی پس از تشکیل کمیته مبارزه با فساد به ریاست ولیعهد «محمد بن سلمان» صورت گرفته است و این درحالی است که پدر ولید بن طلال یکی از مخالفان محمد بن سلمان است.

بن سلمان در سال های اخیر از برنامه های خود برای ایجاد اصلاحات اجتماعی و اقتصادی رونمایی کرده که مهم ترین آن را می توان کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و شکوفایی صنعتی و فناوری این کشور دانست.

این کشور علاوه بر مبارزه با فساد اقتصادی، در کمپانی هایی از قبیل اوبر و ویرجین نیز  سرمایه گذاری های هنگفتنی را صورت داده است.

اگرچه دستگیری افراد بانفوذی همچون بن طلال در راستای مبارزه با فساد اقتصادی گامی بزرگ به نظر می رسد، اما ممکن است به کمپانی های رسانه ای و تکنولوژی کوچک و بزرگ وی ضربه بزند.

The post نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شد appeared first on دیجیاتو.

نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شد

نوشته نفر شماره یک صنعت تکنولوژی عربستان سعودی بازداشت شد اولین بار در سئو تبریز پدیدار شد.