چه دامنه ای برای سایت خود انتخاب کنیم…

22581791_163385974249553_3313828488774942720_n چه دامنه ای برای سایت خود انتخاب کنیم…

چه دامنه ای برای سایت خود انتخاب کنیم ؟؟
۱- تناسب با فعالیت:
نام پسوند دامنه باید با نوع فعالیت شما تناسب داشته باشد، مثلا اگر سایت شما یک بنیاد غیر انتفاعی است biz پسوند مناسبی برای شما نیست، یا اگر سایت شما در زمینه عمرانی فعالیت دارد پسوند net تناسبی با آن ندارد.
۲- تناسب با منطقه فعالیت:
اگر وب سایت شما در ایران فعال و با کاربران ایرانی تعامل دارد، انتخاب دامنه de که برای کشور آلمان است یا انتخاب دامنه us که برای منطقه آمریکا می باشد مناسب نیست، هرچند برخی بدون در نظر گرفتن کاربرد منطقه ای از آن استفاده می کنند اما منطقی نیست.
۳- ir را فراموش نکنید:
اگر فعالیت شما در ایران است، ثبت دامنه ir از واجبات است، پس کوتاهی نکنید تا در آینده پشیمان نشوید. دامنه ir هزینه به نسبت اندکی هم داشته و بهانه ای برای ثبت نکردن آن از این بابت وجود ندارد.
۴- ایجاد برند جدید:
همیشه نباید اسم دامنه دقیقا همان نام موسسه، شرکت یا گروه شما باشد، می توانید یک برند و نام جدید ایجاد کنید که تحت پوشش مجموعه شما فعالیت کند.
مثال: گروه هاستینگ دنیاوب با دامنه ی donyaweb.com زیر مجموعه شرکت توسعه نرم دنیا توس است.
۵- نام دامنه باید قابل حدس زدن باشد:
قابل حدس بودن نام یک دامنه امتیاز ویژه ای خواهد بود، اینکه کاربران از مجموعه شما آگاهی داشته باشد و با اندکی شناخت بتواند به سایت شما دسترسی پیدا کند نشان از آن است که شما نام درستی برای سایت خود انتخاب کرده اید.
مثال :یک کاربر می تواند حدس بزند نام دامنه دانشگاه شریف sharif.ac.ir و نام دامنه دانشگاه تهران tehran.ac.ir خواهد بود.
۶- انتخاب نام مناسبی که در ذهن ها بماند:
بهتر است نام دامنه انتخابی شما با معنی باشد و بیانگر نوع فعالیت سایت باشد. در این صورت دامنه بیشتر در ذهن باقی می ماند و همچنین مخاطب با مشاهده تطابق نام وب سایت با نیاز خود، نسبت به بازدید از سایت تمایل بیشتری خواهد داشت.
مثال: در donyaweb.com کلمه دنیا برگرفته از نام توسعه نرم دنیا توس و کلمه وب که نشان دهنده زمینه ی فعالیت سایت میباشد.

وب اینترنت نام هاست سرور دامنه ویندوز لینوکس طراحی سایت طراحی وب سئو نرم افزار سایت شبکه برنامه نویسی دنیاوب web donyaweb internet network software host domain programming linux windows php server seo vps
@donyaweb
www.donyaweb.com
telegram.me/donyaweb

نوشته چه دامنه ای برای سایت خود انتخاب کنیم… اولین بار در سئو تبریز پدیدار شد.